Haber

Uludoruk Tırmanışına Katılan Dağcılara Katılım Belgesi Verildi

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun (TDF) Hakkari’de düzenlediği organizasyonda 4 bin 135 rakımlı Uludoruk tırmanışına katılan dağcılara katılım belgesi verildi.

Etkinlik kapsamında Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı İdris Akbıyık, yurdun dört bir yanından gelen dağcıları kentte ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

şehrin; Akbıyık, huzurun, dağcılığın, sporun ve festivallerin adresi olma yolunda ilerlediğini belirterek, “İlk 10 içinde 5’e yakın dağımız var. İnşallah bu potansiyeli hem Hakkari hem de ülke olarak ekonomimize kazandıracağız. Spor ve doğa severleri Hakkari’ye bekliyoruz.” söz konusu.

TDF Başkanı Ersan Başar da zirve tırmanışını başarıyla tamamlayarak şehir merkezine döndüklerini belirtti.

Kentin Türk dağcılığı için önemli bir bölge olduğunu belirten Başar, “1930’lu-40’lı yıllarda, 1954’te önemli tırmanışlar oldu. Bu tırmanışlar bir süre ara verdikten sonra bugünlerde Hakkari’de huzurlu bir ortamda keyifli bir tırmanış yapıldı. Ülkemizin dört bir yanından gelen dağcılarımız, kentteki dağcılarımızla birlikte zirveye ulaştılar” dedi.

Tırmanış Tunç Fındık, kentteki dağların bölgenin en güzel dağlık arazisi olduğunu vurguladı. sözlerini kullandı.

Konuşmaların ardından Fındık’a plaket ve başarı belgesi, diğer dağcılara ise katılım belgesi takdim edildi.

gençlik ve Sporİl Müdürü Emin Yıldırım’ın da katıldığı program, müzik dinletisiyle sona erdi.

seydisehir-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu